Muzeju apraksts

Tā nu sanācis, ka kādu laiciņu nekādas ziņas netika dotas, bet mēs esam bijuši uzdevumu augstumos un daudz ko apskatījuši, un tagad var tapt LIELAIS muzeju apraksts.:)

Jau janvāra sākumā, abi ar Andri, devāmies uz tuvējo San Jose, lai apskatītu “Tehnikas muzeju” (Tech museum).  Ceļš uz San Jose sākās ar mazo, smieklīgo tramvajiņu, kurš dodas no Sunnyvales [patiesībā no Mountain View] uz San Josē, garām tādiem zināmiem uzņēmumiem, kā, piemēram, “Yahoo” un  “Intel”, kurus varēja apskatīt pa spocīgā tramvaja logu.  Bet vēl lielāku sajūsmu  mūsos radīja “Great America”, kuru arī varēja apskatīt pa logu, nolemdami, ka saules sezonā iesim un izmēģināsim visus karuseļus;).

Tehnikas muzeja apskati sākām ar “IMAX” kinoteātra, kurš atrodas muzeja telpās, apskati. Imax, no parastajiem kinoteātriem atšķiras ar to, ka ekrāns ir visapkārt zālei un rodas ilūzija, ka tu esi filmas darbības epicentrā. Mēs skatījāmies filmu par Arābiju un tiešām likās, ka tu sēdi mašīnā un brauc pa ielām un izbaudi vietējo tirgu un ieeja katrā dzīvojamā mājā iekšā un esi sabiedrības vidū. Jāteic, ka brīžiem likās, ka no tās braucošās mašīnas var izkrist ārā un brīžam pat likās, ka var slikti palikt. Bet visā visumā- forši.

Pēc filmas apskates, devāmies apskatīt muzeju. Ideja- visu, ko tu redzi, vari pats izmēģināt un izjust vai tev patīk tehnika vai nē. Šeit ar vārdu tehnika, nav jāsaprot mašīnas vai traktorus, bet visu, kas ir kustībā. Tā, piemēram, es pati varēju izaudzēt savu medūzas baktēriju. Interesanti iejusties laboranta ādā, jo īpaši svarīgi sāc justies brīdī, kad tev liek uzvilkt brilles un cimdus…:, un sāc no vienas mēģenes citā maisīt nezināma rakstura šķidrumus.

 

 

 

 

Interesanti, ka muzejā bija uztaisīts zemestrīces simulators un visi, kas gribēja, varēja uz savas ādas izbaudīt 6 baļļu stipru zemestrīci, aptuveni pusminūtes garumā. Mums tas radīja īpašu prieku (vai gluži pretēju efektu), jo iepriekšējā dienā bijām izjutuši nelielu zemestrīci. Tā nu varējām pārliecināties, ka tā zemestrīce, ko izjutām dabā, bija nieks, salīdzinot ar zemestrīces simulatoru. Īsi iz zemestrīču vēstures mūspusē. Baumo, ka 1989. gada zemestrīce, (pēdējā stiprākā) Līča rajonā (Bay area) bija 6.9 balles stipra, bet stiprākā reģistrētā zemestrīce mūspusē bijusi 1906. gadā, tās stiprums bijis 7.9 balles. Bet zemestrīcei, ko mēs piedzīvojām, janvāra sākumā, bija vien nieka ~3 balles (epicentrā).

Protams, bija iespēja apskatīt vēl visādus brīnumus, piemēram, kā tehnika saliek tevis uzrakstīto vārdu, ja to iepriekš esi ievadījis datorā vai iepriekš nofotografējoties mazliet dīvains aparāts tevi uzzīmē (tiesa uz šo atrakciju bija visai daudz gribētāju un rindas bija garas)

Muzejs Nr.2. Kompjūteru vēstures muzejs (Computer History museum). Šī jau bija otrā reize, kad mēs viesojāmies šajā muzejā, jo pirmajā reizē muzejā bija atvērta tikai viena zāle, jo pārējās telpās tika veikts remonts.  Jāteic šis bija gana liels un, vismaz prieks manis, sarežģīts muzejs. It kā pašsaprotamas lietas, bet tomēr kaut kā….

Muzejā viss sākās ar lineālu (ne gluži parastu, bet tomēr lineālu) un skaitīkļiem un aizgāja līdz tādām gudrām lietām, kā raķešu datortehnika, lieldatori, dažādu paaudžu PC, koka peles un peles kaķa izskatā, kā arī neiztika bez apkopojošas informācijas par programmēšanas valodām. Kas ar ko sākās un no kā kas attīstījās. 🙂 Es pat atradu sev zināmas programmēšanas valodas, kurās savlaik mēģināju paķēpāties. 🙂 Interesanti, īpaši, ja līdzi ir kāds kurš var visu paskaidrot 3x vienkāršāk, nekā uzrakstīts. 🙂 Nu kaut kā tā tai muzejā izskatījās (vairāk http://picasaweb.google.com/meldra.atteka)

 

Muzejs Nr.3. “Intel”. Kā pēdējo muzeju, kurā nesenajā pagātnē esam bijuši, varu minēt “Intel” muzeju.  Atkal muzejs saistīts par to pašu tēmu, bet, ko var darīt, ja apmetas dzīvot Silīcija ielejā? Atkal visādas figņas saistītas ar IT, bet jāsaka, ka atkal interesanti un jau likās, ka drusku vienkāršāk saprotams, nekā tas bija “Kompjūteru vēstures muzejā”. Vēl pāris tādi muzeji un būšu profiņš šai jomā:) 😀

Muzeja ekspozīcijā bija vērojams kā no smiltīm var izveidot integrālo shēmu jeb mikroshēmu. Soli pa solim un shēma gatava. Smiltis -> Silīcija kristāls -> trīs, divi, viens un shēma gatava  (protams, vēl apstrādājot ar visādām figņām. Lai man piedod lietpratēji:p ).

Nu kaut kā tā-

About Meldra

Hi, I'm from Latvia but now I'm living in California. In Latvia I was studying in University of Latvia history program and obtained bachelor’s degree. My hobby is beading and similar handicraft. I like singing in choir and reading books.
Šis ieraksts tika publicēts Ceļojumi, sabiedriskā dzīve. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s